Testy sygnalizacji na rondzie Santockim
W piątek (12 września) o 10.00 firma utrzymująca miejską sygnalizację drogową, na zlecenie Urzędu Miasta prowadziła testy sygnalizacji świetlnej na rondzie Santockim.
Założeniem było pilotażowe uruchomienie sygnalizacji świetlnej na rondzie przez weekend, by wykryć ewentualne problemy i przygotowywać kierowców do planowanej zmiany.
Po uruchomieniu stwierdzono problem z dwoma sygnalizatorami: sygnalizatorem dla pieszych (po stronie marketu Aldi) oraz sygnalizatorem ostrzegawczym. Przeprowadzona inspekcją wykryła awarię kabli zasilających te sygnalizatory.
Usterka jest na tyle poważna, że jej szybkie usunięcie jest niemożliwe.
Niezbędna będzie wymiana uszkodzonego okablowania pomiędzy sygnalizatorami. Szacuje się, że potrzeba na to dwóch tygodni.
O przebiegu prac będziemy informować.
Rafał Krajczyński
Miejski Inżynier Ruchu
Fot. Freepik.com