Gorzowscy olimpijczycy – Anna Puławska
W piątek 23 lipca 2021 roku rozpoczną się letnie igrzyska olimpijskie w Tokio. Gorzów reprezentuje pięcioro sportowców, a wśród nich Anna Puławska.
Urodzona w 1996 roku kajakarka z AZS AWF Gorzów jest srebrną medalistką mistrzostw świata, wicemistrzynią Europy i brązową medalistką igrzysk europejskich.
Na Igrzyskach Olimpijskich wystartuje w K2-500 i K4-500; co ważne, w obu konkurencjach będzie towarzyszyła jej była koleżanka klubowa Karolina Naja.
Do klubu przeniosła się z Bazy Mrągowo sześć lat temu, w wieku 19 lat. Tam jej pierwszym trenerem był Andrzej Matysiak. Wraz ze zmianą barw klubowych rozpoczęła studia na gorzowskim Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej, dzięki czemu bez przeszkód może łączyć edukację z karierą sportową.
Jak sama mówi dzięki temu mam spokojną głowę do treningów i właściwego przygotowania do najważniejszych imprez. Czuje ogromne wsparcie ze strony uczelni, bo wiem, że gdy wrócę ze zgrupowań, mogę swobodnie zaliczać przedmioty, by również w sferze dydaktycznej iść do przodu. Obecnie opiekuje się nią Marek Zachara.
Kajakarstwo trenuje również jej siostra, bliźniaczka Małgorzata. Mają młodszego, 10 letniego brata. Zanim rozpoczęła treningi kajakarskie, razem z siostrą uczęszczały do szkoły muzycznej, gdzie grała na skrzypcach. Muzyka jest jej drugą pasją; aby się odstresować, często śpiewa.
Dawid Kuraszkiewicz
Wydział Sportu
Fot. Archiwum UM