Rocznica wybuchu II wojny światowej
1 września, w 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej, prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski wspólnie z wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem na gorzowskim cmentarzu komunalnym przy ulicy Żwirowej złożyli kwiaty pod pomnikiem Polaków, ofiar największego konfliktu zbrojnego w dziejach świata.
Czas drugiej wojny światowej to wydarzenia, o których trzeba pamiętać, które zmieniły cały świat, w których ginęli nasi dziadowie, ojcowie - to wydarzenia bez precedensu. Trzeba o nich pamiętać, aby nigdy nie powtórzyły się, by ta tragiczna historia była wyłącznie wspomnieniem, złym wspomnieniem – powiedział prezydent Wójcicki.
Powinniśmy, nie tylko dzisiaj, analizować co się dzieje wokół Polski i wyciągać z tego stosowne wnioski, by do tak tragicznych kart historii, nie tylko Polski, ale Europy i całego świata, nigdy już nie doszło – dodał przewodniczący Kaczanowski.
Punktualnie o godzinie 12.00, dla upamiętnienia ofiar II wojny światowej, na terenie miasta zostaną włączone syreny alarmowe. Będą nadawały dźwięk ciągły, trwający minutę.
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Łukasz Kulczyński