Rocznica wybuchu II wojny światowej

Zdjęcie do Rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września, w 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej, prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski wspólnie z wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem na gorzowskim cmentarzu komunalnym przy ulicy Żwirowej złożyli kwiaty pod pomnikiem Polaków, ofiar największego konfliktu zbrojnego w dziejach świata.

Czas drugiej wojny światowej to wydarzenia, o których trzeba pamiętać, które zmieniły cały świat, w których ginęli nasi dziadowie, ojcowie - to wydarzenia bez precedensu. Trzeba o nich pamiętać, aby nigdy nie powtórzyły się, by ta tragiczna historia była wyłącznie wspomnieniem, złym wspomnieniem – powiedział prezydent Wójcicki.

Powinniśmy, nie tylko dzisiaj, analizować co się dzieje wokół Polski i wyciągać z tego stosowne wnioski, by do tak tragicznych kart historii, nie tylko Polski, ale Europy i całego świata, nigdy już nie doszło – dodał przewodniczący Kaczanowski.

Punktualnie o godzinie 12.00, dla upamiętnienia ofiar II wojny światowej, na terenie miasta zostaną włączone syreny alarmowe. Będą nadawały dźwięk ciągły, trwający minutę.

Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji

Fot. Łukasz Kulczyński

Galeria zdjęć

20210901-IMG_8921-Lukasz.Kulczynski 20210901-IMG_8937-Lukasz.Kulczynski 20210901-IMG_8924-Lukasz.Kulczynski 20210901-IMG_8941-Lukasz.Kulczynski 20210901-IMG_8951-Lukasz.Kulczynski 20210901-IMG_8949-Lukasz.Kulczynski 20210901-IMG_8959-Lukasz.Kulczynski 20210901-IMG_8968-Lukasz.Kulczynski
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności