Powrót budżetu obywatelskiego!

Zdjęcie do Powrót budżetu obywatelskiego!

Decyzją prezydenta i radnych realizacja bieżącej edycji budżetu obywatelskiego zostanie wznowiona. Co więcej, wykonane będą także wszystkie zadania, które zwyciężyły w minionym roku.

W marcu br. prace związane z budżetem obywatelskim zostały wstrzymane. Wpłynęły na to skutki pandemii oraz konflikt w Ukrainie, które doprowadziły do podjęcia rozmów na temat koniecznych zmian w dotychczasowych planach inwestycyjnych i bieżących wydatkach miasta.

Mając jednak na uwadze, że budżet obywatelski jest już z nami 11 lat i stanowi jedno z najbardziej popularnych wśród mieszkańców narzędzi współdecydowania, które służy realizacji zadań najbliższych mieszkańcom, najczęściej lokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca ich zamieszkania, a ich realizacja powierzana jest zwykle lokalnym przedsiębiorcom, zdecydowano o kontynuacji realizacji wszystkich zwycięskich zadań edycji BO 2022 oraz uruchomieniu ponownie, okresowo zawieszonej w marcu tego roku, procedury BO 2023.

Należy podkreślić, że trwa już realizacja 17 spośród 35 zwycięskich zadań na kwotę blisko 3,5 mln zł. Teraz do tej puli dołączy pozostałe 18 zadań, których realizacja była zawieszona.

Nowy, aktualny harmonogram procedury na ten rok, w ciągu kilku najbliższych dni zostanie przygotowany i podany do publicznej wiadomości. Kolejny krok to wznowienie procedury oceny wniosków zgłoszonych na początku tego roku przez gorzowian, a następnie spotkania rejonowe z mieszkańcami. Zgłoszono 140 projektów zadań, a kwota BO zaplanowana na przyszły rok to 7.366.011 zł.

Anna Bonus-Mackiewicz
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji

Fot. Łukasz Kulczyński

Galeria zdjęć

20220603-IMG_4260-Lukasz.Kulczynski 20220603-IMG_4254-Lukasz.Kulczynski 20220603-IMG_4270-Lukasz.Kulczynski
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności