Mistrzostwa Polski na nowym stadionie

Zdjęcie do Mistrzostwa Polski na nowym stadionie
Nasze starania zostały uwieńczone sukcesem. Stadion lekkoatletyczny nie tylko będzie służył naszym sportowcom, ale stanie się areną ogólnopolskich zawodów.
Rozmowy gorzowskich środowisk sportowych, działaczy klubów lekkoatletycznych i władz miasta, prowadzone z zarządem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, zakończyły się sukcesem. Zarząd PZLA wybrał Gorzów Wielkopolski na gospodarza 99. edycji mistrzostw kraju. Zawody na powstającym stadionie odbędą się latem 2023 roku.

Dla Gorzowa Wielkopolskiego będzie to debiut w roli gospodarza mistrzostw Polski seniorów. 

Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyły nas władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W 2023 roku zadebiutujemy jako organizator mistrzostw Polski i to od razu tych najważniejszych. To oznacza, że do naszego miasta przyjadą najlepsi z najlepszych. Podczas tegorocznych igrzysk w Tokio lekkoatleci zdobyli aż 9 medali. I tych medalistów z Tokio za niespełna dwa lata będziemy mogli gościć w Gorzowie. To duże wyzwanie logistyczne, organizacyjne. Czeka nas wiele miesięcy wytężonej pracy. Jestem jednak przekonany, że dzięki owocnej kooperacji z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, którą właśnie zaczynamy, impreza będzie dużym sukcesem – zaznacza prezydent Jacek Wójcicki.

Seniorskie mistrzostwa Polski wrócą na Ziemię Lubuską po ponad 50 latach. Ostatni raz impreza tej rangi gościła w tej części kraju w 1968 roku, a jej gospodarzem była Zielona Góra. Najbliższe mistrzostwa seniorów ugoszczą na początku czerwca 2022 roku Suwałki.

 

Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy

Fot. Bartłomiej Nowosielski

Galeria zdjęć

DJI_0054 DJI_0056 DJI_0057 DJI_0066 DJI_0070 DJI_0068
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności