Miastu przybędzie ponad 300 drzew i krzewów

Zdjęcie do Miastu przybędzie ponad 300 drzew i krzewów

Rozpoczęła się procedura przetargowa, by znaleźć firmę, która zasadzi 326 drzew i 40 m2 krzewów na terenach miejskiej zieleni - poinformowała Ewelina Bensi-Said z wydziału gospodarki komunalnej. 

Postępowanie zostało podzielone na części. Zadania z przetargu obejmą nasadzenia nowych drzew za te, które usunięto w ramach prowadzonych wcześniej inwestycji. Pojawią się więc klony, lipy, buki oraz kasztanowce. 

Przetarg wyłoni również wykonawców, którzy realizować będą zadania przewidziane w Budżecie Obywatelskim na 2025 r.

W ramach tej edycji budżetu nasadzonych zostanie łącznie 121 drzew, głównie lipy i klony.
Drzewa posadzone zostaną przy ulicach Górczyńskiej, Szarych Szeregów, Popławskiego, Fieldorfa-Nila, Dowbora-Muśnickiego i Wiedeńskiej. Przy tej ostatniej ulicy posadzone zostanie też 40 m2 krzewów.


Wykonanie zgłoszonych w przetargu nasadzeń zaplanowane zostało na jesień bieżącego roku.

Wiesław Ciepiela
Rzecznik Prasowy

Fot. Bartłomiej Nowosielski

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności