Szkoły i żłobki zachęcają do szczepień

Zdjęcie do Szkoły i żłobki zachęcają do szczepień

Gorzowskie instytucje oświatowe i opiekuńcze prowadzą w swoich placówkach kampanię zachęcającą do prowadzenia szczepień ochronnych. Działania są skoordynowane z akcją upowszechniania Programu Szczepień Ochronnych, prowadzoną przez Ministerstwo Zdrowia i inne agendy rządowe, zajmujące się zdrowiem publicznym.

 Od 2 września w gorzowskich szkołach, dyrektorzy tych placówek, poprzez wykorzystanie dziennika elektronicznego przesyłają do rodziców ulotki z informacją na temat szczepień razem z kalendarzem szczepień obowiązkowych. W pierwszym tygodniu nauki, czyli do 9 września, w ramach organizowanych spotkań z rodzicami uczniów I klas, wychowawcy klas przekażą rodzicom ulotki i informacje na temat szczepień. 

Do końca września 2022 r. z kolei, w ramach organizowanych spotkań z rodzicami uczniów pozostałych klas, wychowawcy klas przekażą informacje i ulotki o szczepieniach wszystkim rodzicom. Wszystkie ulotki i kalendarze przygotowane są w języku polskim i ukraińskim. Rodzice uczniów ukraińskich otrzymają również ulotkę w momencie zapisywania dziecka do szkoły. 

Obie wersje ulotek w formacie plakatu umieszczone zostaną także na tablicy ogłoszeń w każdej placówce oświatowej i opiekuńczej. Ulotki pokazują korzyści szczepień ochronnych i rozwiewają wiele nieprawdziwych mitów. 

Informacja o szczepieniach ochronnych trafi również do żłobków. Zostanie rozpowszechniona w gorzowskich żłobkach publicznych i niepublicznych. 

Wiesław Ciepiela 
Rzecznik prasowy

Grafika: pixabay.com

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności