Kołobrzeg w ... Gorzowie
Celem I Ogólnopolskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej „Baczność! Piosenka”, który odbył się 24 i 25 października w naszym mieście, było przede wszystkim przypomnienie dawnych, żołnierskich szlagierów, które przed laty rozbrzmiewały na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu.
Drugim, równie ważnym zadaniem wydarzenia była integracja szkół mundurowych z Gorzowa, regionu lubuskiego oraz całego kraju — zwłaszcza klas Cyber.Mil, przygotowujących młodzież do służby w nowoczesnych formacjach wojskowych. Wśród wykonawców znaleźli się uczniowie m. in. z Inowrocławia, Szprotawy, Zielonej Góry, Słubic oraz oczywiście z Gorzowa Wielkopolskiego.
Grand Prix festiwalu zdobyła uczennica klasy I z Zespołu Szkół w Szprotawie.
Podczas koncertu galowego, który odbył się w sobotę w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża, można było zobaczyć trzy pokolenia gorzowian. Publiczność z nostalgią, ale też z radością, przeżywała powrót do dawnych melodii i wojskowego ducha piosenki.
Festiwal współfinansowały Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Miasto Gorzów Wielkopolski. Organizatorzy — Akademia im. Jakuba z Paradyża, Lubuskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole oraz II Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie — serdecznie dziękują za udzielone wsparcie.
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Łukasz Kulczyński