Bioróżnorodność w miejskich ogrodach
Bujny, przyjazny dla motyli i ptaków ogród w mieście? Tak, jest możliwy i bardzo pożądany! Już od dzisiaj zapraszamy miłośników przyrody i ogrodników do udziału w naszym konkursie „Bioróżnorodność w miejskich ogrodach”. Po raz kolejny można zdobyć wsparcie rzeczowe na zielone zagospodarowanie terenu na podwórku czy miejsca pod oknem.
Kto i na jakich zasadach może ubiegać się o wsparcie?
Wnioski z zielnymi pomysłami można składać do 30 września 2024 r. Zgłaszającymi pomysły w konkursie mogą być grupy mieszkańców - minimum pięcioosobowe, choć mile widziane większe. Pomysł musi dotyczyć zagospodarowania wybranej przez grupę przestrzeni, polegającego na nasadzeniu roślin – wybór gatunków zależy od wnioskodawców. Preferowane są gatunki rodzime i miododajne. Można również starać się o ziemię do nasadzeń, zbiorniki na deszczówkę budki dla ptaków, owadów i nietoperzy. Maksymalna wysokość wsparcia rzeczowego to 1000 zł.
Wniosek i regulamin konkursu są dostępne tutaj.
Zainteresowanych zapraszamy również do kontaktu z Biurem Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji
Tel. 957355685, e-mail: bsr@um.gorzow.pl.
„Bioróżnorodność w miejskich ogrodach” - konkurs dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego na urządzenie zielonej przestrzeni realizowany jest w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. „DziałaMY dla bioróżnorodności” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.
Marta Piekarska
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji