„Świat ratuję - segreguję” konkurs na wykonanie lapbooka

Zdjęcie do „Świat ratuję - segreguję” konkurs na wykonanie lapbooka

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta zapraszają uczniów klas IV-VI z gorzowskich szkół podstawowych  do udziału w wyjątkowym konkursie na wykonanie lapbooka  „Świat ratuję - segreguję”.

Konkurs jest organizowany w ramach kampanii edukacyjno- informacyjnej „Nie mieszamy odpadami – wstrząsamy mieszkańcami”.

Cele konkursu:

  • zwiększenie świadomości i wrażliwości ekologicznej młodzieży
  • zwrócenie uwagi na narastający problem zanieczyszczenia środowiska naturalnego odpadami
  • zachęcanie do zdobywania wiedzy na temat segregacji, recyklingu, gospodarki obiegu zamkniętego
  • promowanie idei „zero waste” i zrównoważonego stylu życia
  • popularyzacja lapbooka jako atrakcyjnej i nowoczesnej formy w edukacji
  • doskonalenie umiejętności zaprezentowania własnej wiedzy
  • prezentacja  twórczości dzieci i młodzieży

Szkoły chętne do udziału w konkursie na wykonanie lapbooka powinny zapoznać się z regulaminem i jego załącznikami, które dostępne są również w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Myśliborskiej 34 pok. 18 lub 13, telefon: 95 7355808.

Termin dostarczenia prac: 5 maja 2026 r.

Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody!


Zadanie realizowane w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Nie mieszamy odpadami - wstrząsamy mieszkańcami” dofinansowanej w ramach projektu Lubuski Program Edukacji Ekologicznej EKOLUB ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

Konkurs na lapbooka

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności