Gorzów na Kongresie Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta
"Mobilność dla obszaru funkcjonalnego – w jakim kierunku będzie rozwijał się Gorzów wraz z sąsiednimi gminami?" to jeden z tematów XII Kongresu Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta. O gorzowskim planie mobilności oraz podsumowaniu jego powstawania mogli dowiedzieć się uczestnicy wydarzenia, które odbyło się 16 maja br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Kongres Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta to najbardziej prestiżowe i jedno z najważniejszych wydarzeń konferencyjnych w branży transportu publicznego i o tematyce miejskiej w Polsce. Wydarzenie jest organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR i portal Transport Publiczny. Tematami tegorocznej edycji były smart city, mikromobilność, aplikacje, nowe technologie, technologie w zarządzaniu transportem publicznym, neutralność klimatyczna w mobilności miejskiej czy ekologiczna infrastruktura w transporcie publicznym.
W sesji "Inteligentne miasta: technologie i energia" odbyła się prezentacja projektu Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego. Maciej Mysona z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR i Michał Jędrzejczak z Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego podsumowali proces opracowania dokumentu oraz wskazali główne kierunki rozwoju obszaru funkcjonalnego w zakresie transportu publicznego, dróg rowerowych, zagospodarowania przestrzennego czy logistyki miejskiej. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników Kongresu.
Fot. ZDG TOR