Powróć do: Sport

Obiekty sportowe i rekreacyjne

Stadion Żużlowy im. Edwarda Jancarza, ul. Kwiatowa 55

Stadion Żużlowy im. Edwarda Jancarza wybudowany w końcu lat 40 XX wieku. Obiekt może pomieścić 15 024 widzów. Długość toru wynosi 329 metrów, którego rekordzistą od 13 maja 2012 r. jest Niels K. Iversen (58,00 s). Od sierpnia 1997 roku obiekt nosi imię Edwarda Jancarza – jednego z najlepszych żużlowców-wychowanków w historii gorzowskiego żużla. W sierpniu 2014 roku na koronie stadionu otwarto Aleję Sław Stali Gorzów, będącą jednocześnie pierwszą na świecie Aleją honorującą przedstawicieli sportu żużlowego. Stadion wykorzystywany głównie do żużlowych rozgrywek ligowych, ale także do organizacji imprez plenerowych.  Zarządzający: OSiR.

 

Stadion Piłkarski, ul. Olimpijska 22

Stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wielkopolskim, najstarszy i drugi co do wielkości stadion w mieście. Znajduje się przy ul. Olimpijskiej 22. Powstał w 1929 roku jako obiekt na którym uprawiano piłkę nożną, lekkoatletykę, czy żużel. Obecnie stadion piłkarski na około 3 tysiące miejsc siedzących. Głównie wykorzystywany do treningów, rozgrywek i meczów piłkarskich,  ale także do organizacji imprez kulturalnych.
Zarządzający: OSiR

 

Kompleks boisk przy ulicach Mickiewicza i Krasińskiego

Kompleks dwóch boisk wykorzystywanych do treningów piłkarskich i lekkoatletycznych. Oba boiska przedzielone są rzeką Kłodawką. Boisko przy ul. Mickiewicza posiada pełnowymiarową płytę piłkarską, czterotorową bieżnie pokrytą mączką, skocznie i rzutnie. Boisko przy ul. Krasińskiego to płyta piłkarska z trybuną na około 200 miejsc siedzących oraz klatka do treningów rzutowych (rzut młotem, pchnięcie kulą). W 2020 roku planowana jest modernizacja obiektu.

Zgodnie z przyjętym planem, w miejscu istniejącej płyty boiska piłkarskiego przy ul. Krasińskiego ma powstać nowa ośmiotorowa bieżnia lekkoatletyczna, rów z wodą do biegów z przeszkodami, dwukierunkowa, dwuścieżkowa skocznia do skoku w dal i trójskoku, dwie skocznie do skoku wzwyż oraz dwie dwukierunkowe skocznie do skoku o tyczce. W sektorze rzutów wewnątrz bieżni powstaną dwie rzutnie do rzutów oszczepem, do pchnięcia kulą, rzutów dyskiem i młotem. Powstaną boiska z nawierzchnią z trawy naturalnej, z systemem zraszania i drenażem. Przebudowy doczekają się też trybuny, a na terenie boiska przy ul. Mickiewicza powstaną tzw. rozgrzewkowe urządzenia lekkoatletyczne.
Zarządzający: OSiR

 

Warta Arena

Kompleks oddany do użytku w 2020 roku, wybudowany przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Warta Gorzów. Posiada trzy boiska piłkarskie, dwa o wymiarach 60 na 100 m (jedno ze sztuczną nawierzchnią i z oświetleniem, drugie z naturalną nawierzchnią, bez oświetlenia) oraz tzw. orlik, ze sztuczną nawierzchnią, o wymiarach 30 na 60 metrów. Posiada też zaplecze socjalne z szatniami i natryskami oraz parking samochodowy. 
Zarządzający: MUKS Warta Gorzów

 

Boisko piłkarskie przy pl. Jana Pawła II

Boisko piłkarskie wybudowane na terenie parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski. Teren został wydzierżawiony Klubowi Piłkarskiemu Progres, który w 2016 roku oddał do użytku płytę piłkarską wraz z zapleczem socjalnym.  Zarządzający: KP Progres

 

Kompleks boisk „Kukuła”

Kompleks boisk siatkówki plażowej oraz boiska piłkarskiego znajduje się przy ulicy Czereśniowej. Boisko piłkarskie o wymiarach XXxXX jest głownie użytkowane przez Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Maksymilian, który prowadzi tam treningi i rozgrywa niektóre mecze. Boiska do siatkówki plażowej są zarządzane przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy na którym co rocznie organizowane jest Grand Prix Gorzowa Wielkopolskiego w siatkówce plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
Zarządzający: Boisko piłkarskie – PUKS Maksymilian, boiska do siatkówki plażowej – MUKS Stilon

 

Społeczny Ośrodek Sportu i Rekreacji Karnin

Dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie mieszczące się tuż przy granicy miasta z gminą Deszczno. Kompleks sportowy powstały z inicjatywy Stowarzyszenia Karnin na terenie dzikiego wysypiska śmieci. Dziś swoje mecze i treningi odbywa tutaj KS Piast Gorzów-Karnin.
Zarządzający: Stowarzyszenie Karnin

 

CSR Słowianka, ul. Słowiańska 14

Kompleks sportowy w Gorzowie Wielkopolskim położony w Parku Słowiańskim. W obiekcie znajdują się: basen pływacki o wymiarach olimpijskich, basen pływacki rekreacyjny, lodowisko, boisko, korty tenisowe, kręgielnia i siłownia. Obiekt jest w pełni przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.
Basen pływacki o wymiarach olimpijskich 50 m x 25 m z 10 torami o głębokości 2 m. Basen olimpijski jest oznakowany zgodnie z wymogami Polskiego Związku Pływackiego, wyposażony w profesjonalny, elektroniczny system do pomiaru czasu dla pływaków, trybuny i miejsca dla publiczności na 500 osób oraz przesuwany pomost, który pozwala na podzielenie go na dwa baseny 25 m. Basen pływacki rekreacyjny składa się z basenu do nauki pływania o głębokości 1,3 m, brodziku dla dzieci do lat 7 wyposażony w małą zjeżdżalnię, wyposażony w fontannę i armatkę wodną, stanowiska do masażu wodnego, 3 zjeżdżalnie o długościach: 57 m, 85 m i 118 m, gejzery, leżanki, kaskady, armatki wodne oraz wanny kąpieli bąbelkowej.
Obiekt jest wyposażony w wypożyczalnię sprzętu łyżwiarskiego, obiekty odnowy biologicznej w skład których wchodzą: sauny fińskie, łaźnie tureckie, kadzie do zanurzania ciała w zimnej wodzie, siedziska z kadziami do zanurzania nóg i miejsca do leżakowania.

Ponadto do kompleksu należą:

  • zadaszone lodowisko o wymiarach 24 m x 48 m, funkcjonujące od października do marca każdego roku.  
  • kręgielnia,
  • siłownia,
  • zadaszone boisko wielofunkcyjne (czynne w miesiącach poza działalnością lodowiska),
  • sala konferencyjna,
  • 250 miejsc parkingowych.           

    Zarządzający: Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne "Słowianka" Sp. z o.o.

 

Przystań Sportów Wodnych ul. Fabryczna

Nowoczesny o wysokim standardzie budynek (oddany do użytku w 2010 r.) usytuowany jest przy ul. Fabrycznej 175 z dobrym dojazdem do centrum miasta. Obiekt posiada 32 miejsca noclegowe, salę konferencyjną z możliwością wynajęcia także na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Obok sali znajduje się aneks kuchenny. Zaplecze Przystani umożliwia organizacje zawodów, treningów, a także szkoleń adeptów wioślarstwa i kajakarstwa. Parking na terenie zamkniętym.
Zarządzający: OSiR

 

Budynek KS Admira

Zarządzający: Klub Sportowy Admira 

Hala Sportowa "ALFA" przy ul. Słowiańskiej 1

Hala Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

Hala Akademii im. Jakuba z Paradyża ul. Chopina 52

Hala ZS nr 20

obiekt sportowy, zlokalizowany na terenie Zespołu Szkół nr 20 w Gorzowie Wielkopolskim, oddany do użytkowania 2 marca 1998. Na parkiecie hali znajdują się pełnowymiarowe boiska do: koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Trybuny obiektu posiadają 645 miejsc siedzących (505 miejsc stałych i 140 miejsc dostawianych).  

Hala Łukowa Football Park

Łaźnia Miejska

Sala Sportów Walki BKS Orkan

Ośrodek Przywodny Nierzym

Położony niewiele ponad 10 kilometrów od granicy Gorzowa w otulinie Barlinecko - Gorzowskiego Parku Krajobrazowego, nad pięknym jeziorem - jest prawdziwą perłą regionu.  Wyjątkowy mikroklimat tego miejsca, gęste, sosnowe lasy wokół jeziora, plaża i wspaniałe tereny spacerowe - wszystko to sprawia, że Nierzym jest nie tylko celem sobotnio - niedzielnych wypadów za miasto gorzowian, ale coraz częściej staje się także atrakcją dla turystów z odległych dzielnic Polski. Obiekt jest oczywiście przygotowany na przyjęcie wszystkich gości - dysponuje drewnianymi domkami typu '' Brda'' z pełnym wyposażeniem, a także dobrze przygotowanym polem biwakowym.
Zarządzający: OSiR

Sala Klubu Szachowego Stilon

 

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.