Powróć do: Sprawy społeczne

Karta Mieszkańca

Karta Mieszkańca uprawnia do korzystania z ulg i zniżek oferowanych przez Miasto oraz partnerów Programu

Celem programu jest m.in. poprawa warunków życia mieszkańców i umacnianie poczucia tożsamości lokalnej; zwiększanie dostępności i zachęcenie do udziału w miejskich wydarzeniach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych; wsparcie lokalnych przedsiębiorców oraz zachęcenie do osiedlania się w mieście.

 

Katalog zniżek znajduje się do pobrania poniżej.

 

Przedłużenie terminu Gorzowskiej Karty Mieszkańca

Gorzowska Karta Mieszkańca przyznawana jest na czas określony, aby zachować ciągłość w korzystaniu z ulg i zniżek jakie daje należy złożyć wniosek o przedłużenie Karty w miesiącu, w którym jej termin dobiega końca.

Termin ważności nadrukowany jest na rewersie Karty - miesiąc oznaczony rzymską liczbą oraz rokiem. Karta ważna jest do końca miesiąca oznaczonego na rewersie. Przedłużenie Karty po upływie terminu ważności liczone jest na kolejny rok od miesiąca, w którym Karta straciła ważność.

Aby przedłużyć Gorzowska Kartę Mieszkańca należy przedłożyć pierwszą stronę zeznania podatkowego PIT za rok poprzedni, obecnie 2023 (do 30.04. istnieje możliwość okazania rozliczenia za rok 2022) wraz z potwierdzeniem złożenia dokumentu w Urzędzie Skarbowym w Gorzowie Wielkopolskim lub zaświadczenie z Urzędu Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim potwierdzające fakt rozliczenia podatku z zadeklarowanym miejscem zamieszkania w Gorzowie Wielkopolskim. Rozliczeniem rocznym podatku są formularze, które w tytule mają słowo "zeznanie" tj. PIT-37 lub PIT-36.

Rozliczeniem rocznym nie jest informacja pracodawcy o uzyskanych dochodach czyli PIT-11.

Ponadto wniosek o wydanie Karty dla osób pełnoletnich wymaga pisemnego upoważnienia (załącznik nr 2) oraz dla osób w wieku od 18 do 25 roku życia uczących się, oświadczenie o kontynuowaniu nauki (załącznik nr 1).

Z każdorazowym wnioskiem oprócz wymaganych dokumentów należy mieć przy sobie Karty, które chcemy przedłużyć.

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.