Powróć do: Karta Mieszkańca

Jak uzyskać Kartę Mieszkańca?

Aby uzyskać Kartę Mieszkańca wystarczy wypełnić wniosek i złożyć go w Urzędzie Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Sikorskiego 4 (Sala Obsługi Klienta). Druki wniosków można pobrać bezpośrednio w Urzędzie lub poniżej.

 

Kto jest uprawniony do otrzymania Karty?

Do otrzymania Karty uprawnione są osoby, które rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, ze wskazaniem Gorzowa Wielkopolskiego jako miejsca swego zamieszkania,  bez względu na to, czy osiągają dochód, albo rozliczają w Mieście Gorzowie Wielkopolskim podatek rolny z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego na terenie miasta, a także dzieci własne tych osób oraz pozostające pod ich opieką prawną, do ukończenia przez nie 18 roku życia, zaś kontynuujące naukę - do ukończenia 25 roku życia oraz dzieci przebywające w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Podczas składania wniosku o wydanie Karty należy mieć przy sobie:

  • dokument tożsamości (dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem);
  • pierwszą stronę zeznania  podatkowego PIT za ostatni rok podatkowy przed złożeniem wniosku, z prezentatą  urzędu skarbowego; w przypadku rozliczania się z podatku dochodowego  przez Internet należy okazać pierwszą stronę wydrukowanego PIT  oraz wydrukowane UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru ) dla PIT wraz z wygenerowanym numerem dokumentu zgodnym z identyfikatorem dokumentu UPO; w przypadku braku numeru niezbędne jest okazanie zaświadczenia z urzędu skarbowego.

 

Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania i regulaminu korzystania z Gorzowskiej Karty Mieszkańca dostępne są poniżej (Zarządzenie Prezydenta Miasta). Informacje można uzyskać również telefonicznie pod numerem 95 7355 565, e-mailowo: wss@um.gorzow.pl  lub osobiście w Urzędzie Miasta przy ul. Sikorskiego 4, Sala Obsługi Klienta.
 
Uwaga SENIORZY: Zniżki dla osób starszych w ramach programu "Gorzowska Karta Mieszkańca" przysługują na podstawie "Gorzowskiej Karty Seniora". Osoby, które posiadają "Kartę Seniora", nie muszą wnioskować o wydanie "Karty Mieszkańca"!

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.