Zaczęliśmy od Śródmieścia

Zdjęcie do Zaczęliśmy od Śródmieścia

Za nami pierwsze spotkanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2025! O swoich projektach w poniedziałek 2 września decydowali wnioskodawcy z kategorii Śródmieście/Centrum. Po gorącej dyskusji i wymianie zdań, osoby obecne na spotkaniu zdecydowały, że w październikowym głosowaniu będą rywalizować:

1. Pakiet za łączną kwotę 436.775,40 zł, obejmujący zadania:

  • Przebudowa chodnika przy ul. Warszawskiej za 119.500 zł,
  • Zielona ściana na ul. Dworcowej (w ograniczonym zakresie) za 216.700 zł
  • Wykonanie miejsca wypoczynkowego dla mieszkańców wraz z zielenią przy ul. Łokietka (w ograniczonym zakresie) - 100.575,40 zł

2. Pojedyncze zadanie - Przebudowa ulicy Moniuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Estkowskiego do skrzyżowania z ul. Boh. Warszawy za 362 234 zł.

Wnioskodawca w projekcie: Zielona ściana na ul. Dworcowej zrezygnował z zazielenienia w dodatkowych punktach przy ul. Mickiewicza i ul. Wybickiego. Wnioskodawca zadania: Wykonanie miejsca wypoczynkowego dla mieszkańców wraz z zielenią przy ul. Łokietka zrezygnował trawnika, stojaka, kwietników. Te zmiany pozwoliły na stworzenie wspólnego pakietu, mieszczącego się w kwocie 455 000 zł przeznaczonej dla tej kategorii.

 

Zapraszamy na kolejne spotkania dyskusyjne. Harmonogram przedstawia się następująco:

  • Manhattan 05.09. godz. 17:30, SP20, ul. Szarych Szeregów 7
  • Górczyn 09.09. godz. 17:30, SP13, ul. Szwoleżerów 2
  • Zamoście 10.09. godz. 17:30, SP10, ul. Towarowa 21
  • Staszica 12.09. godz. 17:30, ZSO16, ul. Dunikowskiego 5
  • Słoneczne 16.09. godz. 17:30, Klub Zodiak, ul. Słoneczna 62a
  • Wieprzyce/Małyszyn 17.09. godz. 17:30, SP12, ul. Dobra 16
  • Piaski 19.09. godz. 17:30, SP21, ul. Taczaka 1
  • Dolinki 23.09. godz. 17:30, SP9, ul. Nowa 7
  • Europejskie 24.09. godz. 17:30, SP11, ul. Stanisławskiego 2
  • Zakanale 26.09. godz. 17:30, SP4, ul. Kobylogórska 110
  • Spotkanie oświatowe 30.09. godz. 17:30, MCK Klub Kultury Jedynka
  • Spotkanie ogólnomiejskie 01.10. godz. 17:30, MCK Klub Kultury Jedynka

 

Do zobaczenia!

Wydział Konsultacji, Rewitalizacji i Współpracy z NGO

Fot. Klaudia Jodłowska

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności