W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Zdjęcie do W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Sejm ustanowił 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przedstawiciele Miasta z tej okazji złożyli w piątek kwiaty pod pomnikiem Witolda Pileckiego, który stoi na skwerze przy Łaźni.

Uroczystość złożenia kwiatów miała też miejsce przy obelisku upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych w parku 750-lecia, obok którego rośnie symboliczny dąb.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został ustanowiony przez Sejm w 2011 r. z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jest datą symboliczną, która historycznie nawiązuje do 1 marca 1951 r. Tego dnia w więzieniu na warszawskim Mokotowie wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia.

Wydział Promocji i Informacji

Fot. Jan Wojtanowski

Galeria zdjęć

IMG_3113-1 IMG_3116-1 IMG_3122-1 IMG_3124-1 IMG_3129-1 IMG_3130-1 IMG_3136-1 IMG_3141-1
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności