Seniorzy wspierają RSP

Zdjęcie do Seniorzy wspierają RSP

Gorzowscy seniorzy postanowili wesprzeć starania Miasta o zdobycie tytułu Rowerowej Stolicy Polski. 12 czerwca Gorzowska Rada Seniorów organizuje rajd rowery do Parku Narodowego "Ujście Warty" i zaapelowała do zainteresowanych udziałem, aby i podczas rajdu i przez cały czerwiec korzystali z aplikacji Aktywne Miasta.

Rajd wystartuje 12 czerwca o godz. 8.00 z parkingu sklepu meblowego przy ulicy Myśliborskiej. Po drodze dołączą grupy z Bogdańca i Witnicy. Na integracyjne ognisko w Niwce koło Kamienia Wielkiego dojadą na rowerach seniorzy z Kostrzyna.

Wszystkich zachęcamy do korzystania z aplikacji, dzięki której będziemy zdobywać punkty w konkursie o Puchar Rowerowej Stolicy Polskizaapelował Andrzej Jakubaszek, wiceprzewodniczący Gorzowskiej Rady Seniorów.

Trzecia edycja rywalizacji o Puchar w tym roku odbędzie się w czerwcu. Projekt polega na organizacji rowerowej rywalizacji pomiędzy miastami w oparciu dedykowaną akcji aplikację mobilną Aktywne Miasta.

Celem projektu jest przede wszystkim propagowanie aktywnego trybu życia, promocja turystyki rowerowej, rozwój idei smart city w miastach oraz jazda rowerem jako alternatywnym środkiem transportu. Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny. Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”.

Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji

Fot. Unsplash.com

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności