Inwestujemy w zieleń i usuwamy nielegalne wysypiska

Zdjęcie do Inwestujemy w zieleń i usuwamy nielegalne wysypiska

Wydział gospodarki komunalnej usunął kilka dzikich wysypisk, a wydział ochrony środowiska i rolnictwa urzędu miasta przeprowadzi w tym tygodniu dwa odbiory techniczne kolejnych dwóch zielonych inwestycji.

Pierwszy z odbiorów dotyczy zakończonych prac przy budowie parku kieszonkowego u zbiegu ulic Jagiełły i Sikorskiego, a drugi posadzenia16 drzew – lip drobnolistnych, jaworów i klonów polnych, posadzonych w obrębie ulic Kolejowej i Grobli.
Inwestycje w 90% sfinansowane zostały ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji ekologicznej. Ich koszt to 116 800 zł brutto (89 000,00 – park kieszonkowy, 27 800,00 – drzewa).

Wydział Gospodarki Komunalnej z kolei usunął z terenów miejskich dzikie wysypiska śmieci – przy Filarach Sztuki, przy garażach na ulicy Fabrycznej, na Mazowieckiej, na Dekerta, na Działkowców i przy Zielonej Kotlinie.

Wiesław Ciepiela
Rzecznik Prasowy
Fot. Jan Wojtanowski
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności