Nowy przewodniczący młodych radnych
Młodzieżowa Rada Miasta Gorzowa Wielkopolskiego na sesji we wtorek zdecydowała, że jej pracami pokieruje Jakub Mikołajczak ze szkoły TEB Edukacja, a wiceprzewodniczący zostanie wybrany podczas kolejnej sesji.
Zmiana na stanowisku szefa rady ma związek z faktem, iż Maciej Dziekoła, dotychczasowy przewodniczący, a także siedmiu innych radnych, jest już absolwentem swojej szkoły średniej i wkrótce rozpocznie studia w innym mieście.
Odchodzącym młodym radnym podziękował za zaangażowanie i interesujące inicjatywy przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski.
Mam nadzieję, że po studiach wrócicie do Gorzowa, pełni wiedzy i pomysłów, aby nasze miasto było jeszcze lepsze i jeszcze piękniejsze – powiedział.
Jan Kaczanowski przedstawił młodzieżowym radnym działania Rady i Urzędu Miasta związane z pandemią, a także prowadzone przez Miasto inwestycje, które – jak podkreślił - ułatwią i poprawią standard życie także gorzowskiej młodzieży.
MRM liczy 34 uczniów, po dwóch z każdej gorzowskiej szkoły ponadpodstawowej, wybranych w wyborach przeprowadzonych wcześniej w szkołach. Swoją funkcję radni pełnią społecznie, a ich kadencja trwa trzy lata.
Młodzieżowi radni reprezentują interesy młodzieży wobec instytucji publicznych oraz pozarządowych, działają na rzecz ochrony praw i godności ucznia. Ich zadaniem jest zapewnienie czynnego udziału młodzieży w życiu miasta.
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Łukasz Kulczyński