Cztery soboty z planszówkami
23 i 30 maja oraz 13 i 20 czerwca w Szkole Podstawowej nr 21 na osiedlu Piaski odbędą się spotkania z planszówkami. Miłośnicy gier spotkają się w ramach cyklu realizowanego z budżetu obywatelskiego. Wydarzenie jest otwarte.
Planszowe atrakcje dla Gorzowian sprzyjają kreatywności, integracji mieszkańców, wspólnemu spędzeniu czasu wolnego i budują lokalną społeczność. Sobotnie spotkania potrwają od 10:00 do 17:00 .
Zapraszamy wszystkich mieszkańców na wspólne spotkania z grami planszowymi. Na miejscu dostępnych będzie około 100 tytułów – od gier logicznych, przez ekonomiczne, po strategiczne. Repertuar będzie bardzo szeroki, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie – podkreśla Paweł Kamrad z Klubu Gier Bitewnych „Rogaty Szczur”.
Tego typu spotkania to sposób na dobrą zabawę, połączoną z edukacją oraz dyskusjami. Różnego rodzaju gry pozwalają odłączyć się od elektronicznego świata, by nawiązać kontakt z innymi osobami. Ideą projektu jest zainteresowanie mieszkańców tą formą wieloosobowej rozrywki jako rozwiązaniem nie tylko o charakterze zabawy, ale także stanowiącym okazję do uczenia się zarówno z gier jak i od uczestników – podkreślają organizatorzy.
Wydarzenie jest adresowane do osób w różnym wieku, dzieci, młodzieży i rodzin.
Projekt realizowany jest ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2026.
fot. Klaudia Guszpit