Lubuskie Igrzyska Seniorów

Zdjęcie do Lubuskie Igrzyska Seniorów

W środę (11 czerwca) w Arenie Gorzów odbyły się trzecie Lubuskie Igrzyska Seniorów. To święto integracji i sportowej rywalizacji seniorek i seniorów z całego regionu. Seniorzy zmierzyli się w czterech konkurencjach: ringo, boccia, koszykówce i pływaniu. Wydarzenie wpisuje się w trwający w mieście Gorzowski Tydzień Seniora.

W Igrzyskach udział wzięło 11 drużyn. Po zaciętej walce pierwsze miejsce zajął Klub Seniora z Kłodawy (41 pkt), wyprzedzając Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział w Drezdenku (34 pkt) oraz gorzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku (33 pkt).

Igrzyska seniorów pokazują, że nasi seniorzy są aktywni, chcą uczestniczyć w życiu kulturalnym, ale również sportowym. To kolejne igrzyska sportowe, w których zmierzyły się reprezentacje z Gorzowa oraz z okolicznych zaprzyjaźnionych gmin. Trzymamy za wszystkich kciuki, wiemy że to będzie świetna zabawa, świetna rywalizacja – powiedziała wiceprezydent Małgorzata Domagała, inaugurując wydarzenie.

Kolejne miejsca zajęli: Klub Seniora Bogdaniec (30), Seniorzy Chwalęcice (29), Zdroiskania (26), Klub Seniora Wojcieszyce (19), Centrum Aktywności Społecznej Strzelce Krajeńskie (18), Brzozowianki (17), Stowarzyszenie Dzieci Wojny Strzelce Krajeńskie (15) i Babki z Glińska (10 pkt).

Miejsca na podium są tylko trzy, ale zwycięzcami są wszyscy uczestnicy tych Igrzysk. Przepięknie udowadniacie, iż aktywność sportowa i pasja nie mają wieku. Serdecznie wszystkim gratuluję, do zobaczenia za rok – powiedziała wiceprezydent Izabela Piotrowicz podczas uroczystości kończących Igrzyska.W tym roku sędziowali i wspierali organizację zawodów młodzi wolontariusze ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie.

Jestem przeszczęśliwa, że połączyliśmy te dwa środowiska, aby wzajemnie się wspierały – podkreśliła główna organizatorka Igrzysk radna Marta Krupa.Współorganizatorami igrzysk byli: Fundacja Today Tomorrow Together, poseł na Sejm RP Krystyna Sibińska, Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego i Arena Gorzów. Patronat honorowy objął marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński, igrzyska finansowo wsparł Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Wydział Promocji i Informacji

Fot. Karolina Machnicka

Galeria zdjęć

IMG_9682 IMG_9689 IMG_9690 IMG_9697 IMG_9703 IMG_9705 IMG_9706 IMG_9715 IMG_9719 IMG_9720 IMG_9724 IMG_9727 IMG_9729 IMG_9731 IMG_9750 IMG_9755 IMG_9763 IMG_9768 IMG_9770 IMG_9772 IMG_9785 IMG_9790 IMG_9797
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności