10 lat filharmonii
Filharmonia Gorzowska, która rozpoczęła działalność 18 maja 2011 roku, to najmłodsza instytucja kultury w Gorzowie Wielkopolskim, jedna z najmłodszych filharmonii w Polsce.
Naszym filharmonikom życzę wszystkiego, co najlepsze. I bardzo będziemy się starać, aby te życzenia spełniły się – powiedział we wtorek prezydent Jacek Wójcicki.
Z okazji jubileuszu podliczono, że przez dziesięć lat zorganizowano 600 koncertów, na które przyszło 300 tys. osób.
Joanna Pisarewicz, nowa dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonii Gorzowskiej chce, by Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara nabrał większego znaczenia na mapie kulturalnej Polski. Zapowiada też walkę o to, by było więcej pieniędzy na działalność merytoryczną filharmonii, by jej oferta artystyczna i edukacyjna została rozbudowana.
Jesteśmy samorządową instytucją kultury Miasta Gorzowa Wielkopolskiego i jedną z najmłodszych filharmonii w Polsce. Starając się równać do najlepszych, nie zapominamy o tym, co niepowtarzalne. Nasza młodość jest naszym atutem. Działamy profesjonalnie, odważnie i bez kompleksów. Napędza nas Muzyka, najbardziej ekologiczne paliwo świata – tak ta instytucja kultury się przedstawia na stronie internetowej.
Profesjonalna przestrzeń koncertowa, zawodowa orkiestra, współpraca z artystami mistrzowskiej klasy, spójny program artystyczny, działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży, wreszcie - różnorodność oferty muzycznej, to nasze atuty i pomysły na osiągnięcie celów ujętych w statucie. Nasze główne zadanie to upowszechnianie kultury muzycznej. Jednocześnie naszą ambicją jest stworzenie miejsca przyjaznego nie tylko muzyce, ale także innym, korespondującym z nią dziedzinom sztuki – informuje CEA-FG.
Link do jubileuszowego koncertu symfonicznego pn. „10 lat Filharmonii Gorzowskiej" znajduje się tutaj.
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Archiwum UM